RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobic Cup v Hodoníně přivítal téměř dvě stovky soutěžících

Letošní rok byl plný velkých aerobikových akcí. Po úspěšném květnu se organizátoři v čele s Galinou Ruckou rozhodli uspořádat i soutěž pro jednotlivce. V sobotu 8. 11. tak hodonínská hala patřila soutěžícím v šesti kategoriích. Od nejmenších dětí, až po veterány, tedy soutěžící nad 27 let. Do Hodonína se sjeli jednotlivci z celé Moravy a bylo se rozhodně na co koukat.

Celá akce začala v 9:00, kdy se na start postavily děti nejmenší v kategorii I. – Baby do šesti let. Tuto kategorii ovládla za velké podpory publika Denisa Ondrušková z týmu Akropolis Uherské Hradiště. Lektorem pro tuto kategorii byla Alžběta Havlíčková. „Celá kategorie byla naprosto úžasná. Děti byly soutěžní atmosférou úplně pohlceny,“ dodává ředitelka soutěže Mgr. Galina Rucká. V této kategorii se umístil také Adam Drobisz z Kunovic, který jako jediný chlapec mezi soutěžícími, dokázal proklouznout mezi oceněné.

V druhé kategorii Kids – děti ve věku 7  - 8 let se představilo nejvíce soutěžících. Děti už dbaly nejen na sportovní výkon, ale také na úpravu kostýmů a celkový projev, který je při hodnocení rovněž důležitý. Nejlepší v této kategorii byla Tereza Luxová z týmu 1. AC Uherský Brod. Ta zaujala porotu nejvíce. Lektorem této kategorie byla Barbora Havířová, která dodává: „Je skvělé vidět, kolik dětí se dokáže bavit pohybem. Lepší, jak hrát u počítače a soutěžit v tom, kdo udělá více úkolů v nějaké hře.“

Kategorie Children děti ve věku 9 – 10 let přinášela již zajímavější sportovní podívanou. Výkony byly velmi vyrovnané a bylo vidět, že už jde i metály. „Je vidět, že čím jsou soutěžící starší, tím se chtějí lépe prezentovat a ukázat. Tady už jde cítit příjemná sportovní rivalita, kdy i kamarádství šlo na chvilku stranou,“ popisuje atmosféru Rucká. V této kategorii, kterou lektorsky vedla Veronika Omelková, obsadila první místo Blanka Gajdošová z 1. AC Uherský Brod. Úspěšně pořádající domácí klub AC K.I.S.Intensive Hodonín v této kategorii prezentovala Tereza Sečkařová, která obsadila krásné druhé místo.

Teenagers, tedy soutěžící ve věku 11 – 13 let, se předvedli pod taktovkou Lenky Solničkové. A opět zde bodovali soutěžící z Uherského Brodu - obsadili v této kategorii hned první čtyři místa. „Holky z Brodu k nám dojely ve velmi dobré formě. To se musí nechat. A byly opravdu dle poroty nejšikovnější,“ dodává Rucká. První místo si ze čtvrté kategorie odvezla Monika Lišková.

I v kategorii Seniors, která je v aerobiku nastavena od 14 – 26 let, se předvedly dívky z různých koutů Moravy. Lektorem této kategorie byl Jaroslav Vobr z Prahy. Nejlepší výkon a  projev ukázala soutěžící Veronika Sciarpa, DDM Pastelka Uherský Ostroh, která si z Hodonína odvezla zaslouženě zlatou medaili. „Veronika na sobě neskutečně pracuje, mám možnost sledovat její soutěžní kariéru už od dětských let a cvičí opravdu skvěle. Rozhodně si první místo zaslouží,“ oceňuje vítězku GalinaRucká.

V premiérové kategorii Veteránek se představily pouze čtyři soutěžící, ale jako vlaštovka to stačilo. Kategorie byla připojena ke kategorii Seniors a bylo se na co koukat. „Škoda, že se nás přihlásilo méně, než jsem čekala. Chtěli jsme oslovit hlavně ostatní trenérky, abychom dokázali dětem, že i my umíme cvičit, úplně se to nepodařilo, ale za rok to určitě zkusíme znovu,“dodává Rucká, která si tentokrát vyzkoušela i roli soutěžící. Kategorii veteránek vyhrála Kateřina Chaloupková z Otrokovic.

Všichni ocenění získali spoustu krásných cen od sponzorů soutěže, bez jejichž podpory by celá organizace byla mnohem těžší.  Poděkování patří také odborné porotě, soutěžícím, rodičům, trenérům a všem, kteří se na této akci, kde přišlo více než 300 diváků, podíleli. A jak to bude s aerobikem v roce 2015? „Už pomalu chystáme jarní soutěž družstev a kladné ohlasy na celý Aerobic Cup Hodonín 2014 nám dávají signál k tomu, abychom ve svém snažení pokračovali,“ dodává a zároveň zve Galina Rucká. Více informací o soutěži najdete na www.kisintensive.cz.