RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobic and Fitness Cup 2007

Ve sportovním centru Univerzity Karlovy probíhal celý víkend kontrolní závod reprezentantů ve sportovním aerobiku a fitness týmech Aquila Aerobic and Fitness Cup 2007. Kontrolní proto, že již za dva týdny odjíždí reprezentace na Mistrovství světa do srbského Bělehradu. V průběhu sobotního dne se představili všichni semifinalisté v kategoriích junioři a dospělí, celkem měřilo síly na 400 soutěžících. Po sobotních semifinálových bojích se vždy šest nejlepších probojovalo do nedělního finále.

Dopolední nedělní závod patřil finále juniorských nadějí. V kategoriích jednotlivců zvítězila těsně Kateřina Šmejkalová před Annou Pačesovou a Robert Černý, který si vítězství zopakoval i v kategorii párů spolu s partnerkou Denisou Sládkovou. V týmech si zlatou medaili zasloužilo trio Jašková, Lhotová a Trefná.

Odpolední program zahájila tříminutová exhibice těch nejúspěšnějších závodníků z kategorií dětí, kadetů a juniorů, která odstartovala hlavní závod kategorie dospělých. Průběh závodu nepřinesl žádné velké překvapení. Pro zranění však nestartovala Silvie Galíková a trio Babková, Novosad, Zimová, kteří by měli Českou republiku na MS reprezentovat a jejich start na závodě je tak ohrožen.

Kategorie mužů byla zajímavá účastí dvou finských reprezentantů, kteří využili této prověrky před světovým finálem. Neohrozili však našeho zkušeného závodníka Jana Pochobradského, který suverénně zvítězil před druhým Juusem Vaisanenem a třetím Jounim Viitanenem. V kategorii žen si zlato vybojovala Denisa Barešová, která ve své sestavě zvládla zacvičit technicky čistě obtížné silové prvky. Další v pořadí byla Tamara Jiříková a Gabriela Ziková. Kategorii družstev vyhrála trojice žen Birnbaumová, Fričová, Volková před Zikovou, Stupkovou a Piskáčkovou. Jediným zástupcem ve smíšené kategorii páry byla Monika Krajčová s Danielem Komarovem, bývalí závodníci v kategoriích jednotlivců, kterým se cvičení v párech vydařilo, tak jsme zvědaví, jestli v tomto složení budou pokračovat i příští sezónu.

V soutěži se představily i 6-8 členná družstva, tzv. fitness týmy, divácky velmi atraktivní. V kategorii aerobik zvítězil tým Dominator Fitness centra Hanky Šulcové a ve stepech tým z Aerobic Dancers Kladno. Oba dva jsou i horkými favority na světový titul.

Pokud Vás zajímá, jak to při závodě probíhalo a chtěli byste nasát trochu závodní atmosféry, podívejte se na hodinový záznam ze závodu na ČT4 Sport, který bude odvysílán ve třech reprízách v úterý 2.10. v 15:50h, ve středu 3.10. v 10:05h a ve čtvrtek 4.10. ve 22:45h.

Na mistrovství světa do Bělehradu se chystá veliká výprava složená z reprezentantů tří věkových kategorií, kadetů ve věku 11- 13 let, juniorů 14- 16 let a dospělých nad 17 let ve sportovním aerobiku a fitness družstvech. Přidáme-li k nim jejich trenéry a fanoušky, čítá výprava Českého svazu aerobiku 250 osob. Podrobnosti o chystané výpravě na Mistrovství světa Vám přineseme v další tiskové zprávě.

Výsledky a bližší informace o závodě Aquila Aerobic and Fitness Cup 2007 naleznete na www.ceskysvazaerobiku.cz .

text: Tisková zpráva Českého svazu aerobiku, foto: archiv Českého svazu aerobiku – 01. 10. 2007