Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

A kde jsou vaše „lepší časy“?

Motto: „Lenost je strach před očekávanou prací“, Cicero
 
Vzpomínáte si, jak naše maminky a babičky schovávaly věci na horší časy. Vždycky měly zásoby mouky, fazolí, případně nějakou tu konzervu navíc. Není se co divit! Zažily válku, padesátá léta, hlubokou totalitu a strach, že zítřek může být horší než dnešek.
 
I když v dnešní době často mnozí z nás remcají a stěžují si na vše možné, musíme si přiznat. že naše generace žije v době blahobytu. Nemusíme schovávat již zmíněnou mouku ani ořechy. Koupíme si ji klidně zítra nebo taky za měsíc.
 
Nicméně to podvědomé šetření nám nějak zůstalo, i když v jiné jeho formě, a to dosti nelogické. Možná jste se už také někdy přistihli, že šetříme sebe i své věci na „lepší časy“. Dovolte mi připomenout pár nejčastějších myšlenek:

„Až budu mít lepší práci, budu chodit cvičit“,

„Až zhubnu, budu nosit ty hezké šaty“ atd.
 
Ať už jde o šaty,  které celé roky zahálejí ve skříni, nebo o přístup k životu, „šetříme“ v bláhové nevědomosti na dobu, která sama od sebe zřejmě nikdy nepřijde. Je na nás, zda-li si najdeme lepší práci. Je nás, zda si oblečete krásné šaty a nasadíte úsměv. A do třetice je nás, zda hýbneme kostrou a dopřejeme tělu jeho základní potřebu: POHYB.
 
Nemusíte zhubnout na velikost anorektických modelek,  ani si budovat svaly jako akční hrdina, ale jen si užívat radosti z pohybu.  Radosti, která bude jen vaše, která stojí za to překonat lenost a nechuť ke změně k lepšímu.

A tak ještě dnes si kupte banány místo umělých sladkostí, jogurt a další kvalitní potraviny. Ještě dnes zajděte na procházku a zamyslete se, zda zkusíte jako první jógu nebo orientální tanec. Nečekejte na „lepší časy“, ale rozeběhněte se jim vstříc.
 
P.S. A vyndejte ze skříně ty úžasné šaty. Je čas prožívat „lepší časy“ tady a teď.

 

text: Marcela Macáková – 11. 12. 2012, 16.00:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist