Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

4 věci, které musíte vědět o hudbě na aerobik!

Aby byla vaše závodní hudba na aerobic na profesionální úrovni, potřebuje mnoho práce a je dobré ji svěřit do rukou odborníků. Hudební mix může vaši závodní sestavu vynést na vyšší úroveň a umocnit její jedinečnost a originalitu. Než si necháte vytvořit závodní mix, je dobré si ujasnit čtyři základní věci.

1. Technické parametry závodní hudby pro aerobic, fitness

Každý typ aerobiku má specifická kritéria, která hudba musí splňovat a jež se mohou lišit podle jednotlivých organizátorů (federací). Je třeba si to zjistit a stejně tak před střihem hudby na aerobik či fitness sestavu ověřit, jestli závodnice dokáže bez problémů zacvičit v daném tempu (co je to BPM?)

  • Pro chytré telefony existují aplikace zdarma, jmenují se Metronom. V aplikaci si určíte BPM, podle kterého bude telefon vydávat zvuk, díky tomu přímo na tréninku určíte ideální tempo pro chystanou sportovní hudbu.

2. Výběr písniček

Když už víte, jakou délku a BPM chcete, je tu otázka výběru písniček.To, že se vám líbí Michal David nebo Eros Ramazzotti nemusí znamenat, že se na něj bude vašim svěřenkám dobře cvičit – zeptejte se jich, co je nejvíc rozpálí! Mix může být poskládaný i z více písniček. Důležité však je, nevybrat příliš pomalou hudbu, protože většina písniček se pro závody musí zrychlit a každý takový zásah ničí kvalitu. Buďte originální! Brouzdejte po videích ze zahraničních závodů a inspirujte se! Moderní disko celé dvě minuty možná baví vás na tréninku, ale rozhodčí na závodech ho musí poslouchat celý den. Nebojte se zvláštních písní, např. kombinaci klasické hudby, swingu či aktuálních hitů. Výborná je změna dynamiky – např. v půlce se písnička zastaví a ozvou se jen 4 velké rány na buben = 4 kliky, nebo jiné cvičení na zemi. Buďte kreativní a nebojte se nových věcí!

foto: Dana Hunkova pro www.aerobichudba.cz

3. Formát hudby na aerobik závody

Zjistěte si, zda na vaše závody ještě chtějí CD (už se přestává používat) nebo hudbu na paměti flash (fleška). Další kritérium je formát hudby – nejpoužívanějsí je Mp3, potřebujete vždy datový tok 320kbps, všechno nižší v hale nebude hrát dobře. Mp3 není nejlepší, proto se používá i profesionální formát sportovních mixů WAV – ten zaručuje nejkvalitnější hudbu, která hraje výborně i na velké bedny ve sportovní hale. Určitě se zeptejte, zda můžete na závodech používat tento formát hudby! Buďte lepší než ostatní. Více o formátech na stránkách nahrávací studio Brno.

  • TIP: Nechte si vytvořit hudební mix jak ve finální rychlosti, tak o něco pomalejší – pro precizní trénink!

4. Závěr

Pokud máte představu – a to je hlavní – navštivte sekci Jak to funguje webové stránky AerobicHudba.cz, kde dělají mix hudby pro aerobic a další sporty profesionálně s jednou důležitou výhodou: hudební mix zaplatíte až v momentě, kdy je přesně podle vašich představ!

Poslechněte si ukázku, co vše se dá zrealizovat:


Případné dotazy ohledně vlastní hudby a objednávky vašich mixů zde

 

23. 04. 2016, 20.25:45

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist