Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

20. mezinárodní kongres AEROBICMANIA

Dne 12. října 2019 se v Brně už po dvacáté otevřely brány do čtyř sálů, kde se od rána až do večera tančilo, posilovalo, protahovalo, skákalo a mnoha různých lekcích. Jedno ale bylo ve všech sálech společné – úsměv a obrovská dávka energie!

20 mezinárodní kongres AEROBICMANIA

Po klasickém problému „chci být všude a zacvičit všechno “ jsem si nachystala svůj rozvrh a vyrazila na to.

Jako první byla naše úžasná hvězda kongresu Katia Vasilenko s lekcí Functional pilates. Druhý den jsem vyrazila i na workshop této nové metody a jsem z ní naprosto nadšená! Funkční pilates je cvičení zaměřené na sportovce, atlety a klienty, kteří se zaměřují převážně na HIIT a crossfit. Zjednodušeně řečeno by to měla být prevence proti nejčastějším zranění a vybudování si správných návyků do náročných cviků, které se provádějí velmi rychle a intenzivně. Tito lidé nepotřebují znát veškeré principy pilates, ale mohou si některé důležité poznatky přenést právě i do svých cviků, aby tělo perfektně fungovalo. Zacvičili jsme si náročnou a krásnou sestavu, která má úžasně široké uplatnění.

Druhou mojí lekcí byl Cardio dance s Lenkou Velínskou a Romanem Ondráškem. Myslím, že na tuto lekci se už všichni tradičně těší každý rok a nejde si ji nechat ujít. Lenka s Romanem byli jako vždy skvěle sladění nejen na pohled, ale hlavně se svoji jedinečnou metodikou, nápady a pozitivní energii, kterou nám předali. Ani jsme nechtěli končit.

Další část byla fyzioterapeutická s Ivanou Brádkovou Fyzio fit – těhotenské cvičení. Tam jsme probrali různé druhy sestav, které lze dělat i s těhotnými klientkami. Byla to příjemná inspirace a ujištění, že i s bříškem lze odcvičit pořádnou dávku cviků.

V podobném duchu jsem přešla i do další lekce, tentokrát Pilates overball se skvělou Gabrielou Vlkovou . Bylo to krásné pohlazení po duši. Gabriela nás naučila plynulou a ladnou sestavu s overballem, kde jsme hodně využili posílení břicha a hýždí. Nakonec se celá sekvence spojila do jedné pilates choreografie a to nemělo chybu!

Pátá lekce v pořadí - tak si dáme pořádně do těla. Ve velkém sále právě začínal Functional flow s Romanem Ondráškem. Romanovy silové choreografie mám moc ráda, a tak jsem se na ni těšila už od samého začátku. Ale i tak mě stále šokuje, jak uprostřed finálovky ze vzporu vyskočí metr vysoko a ve dvou dobách udělá o pět kliků navíc a ještě se u toho stále nezapomíná usmívat jako by nic. Perfektní!

Když se zničíme u Romana máme ještě Lenku. V body and mind sálu měla krásnou hodinu Yoga therapy . Úžasně jsme si odpočinuli, zrelaxovali a hlavně zklidnili unavené tělo i hlavu. Ve stejnou chvíli v hlavním sále ještě probíhala soutěž pro nové prezentéry Wanted. Tento ročník vyhrál náš šikovný Jaroušek Vobr, gratuluji.

Poslední hodinu jsme zakončili tím, čím jsme začínali - Katia Vasilenko, tentokrát její Final dance show. Lepší třešnička na dortu už nemohla být. Krásná choreografie, Katia i celý den.

Vzpomínám si, jak jsem nedávno psala reportáž k 10. výročnímu kongresu a najednou jsme o deset ročníku dál! Myslím, že mohu říci za všechny velké DÍKY nejen za letošní kongres, ale za inspiraci, radost a energii, kterou si pravidelně odnášíme už tolik let. A 10.10.2020 se opět moc těšíme!

P.S. Ještě je třeba dodat, že jsem spousty skvělých lekcí a lektorů nestihla. Vždy na začátku nebo na konci hodin se snažím nakukovat do jiných sálů, aby mi nic neušlo. Škoda, že se nemůžu rozdělit. Určitě bych ráda zašla třeba na úžasného tanečníka a showmana Milana Ondruše, který roztančil publikum hned v úvodu kongresu s Dance M.O. v.e.s.  Další lekce, která mě velmi lákala, byla Odaka yoga flow s Gabrielou Vlkovou. Na tomto stylu jógy jsem byla i na školení a bylo to velmi zajímavé pojetí jógy v mobilizačním duchu, kdy jsme se pomalu rozhýbávali pomocí vln.  Fyzioterapeutické lekce jako jsou Fyzio fit - kolenní kloub, Berfoot strong nebo Fit pein free byly také obrovským lákadlem! Nebo třeba Pordebras s nádhernou Ivou Mojžíšovou, jež vždy vypadá tak krásně, že jsem se na ni musela jít alespoň nakouknout. Bohužel nemůžu být všude, ale jsem naprosto přesvědčená, že to v každém sále bylo tak super jako v těch, kde jsem byla já.

Karolina Jarošová, www.myfitnesslife.cz 

Velká fotogalerie objektivem Davide Capucci

 

text: Karolina Jarošová, foto: Davide Capucci – 24. 10. 2019, 22.23:17

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist