Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Hudební pecky 2009

Leonard Cohen
Legenda světové hudební scény Leonard Cohen vyrazil v loňském roce na světové turné po patnácti letech, v jehož rámci se zastavil také v Praze. V průběhu vystoupení v londýnské O2 aréně, které se konalo 17. 7. 2008, vznikla nová nahrávka Live In London, která nyní vychází na 2CD a DVD. Dle kritiků bylo podzimní turné to nejlepší, co jsme v loňském roce mohli vidět! Live In London je první album vycházející od vydání alba Dear Heather z roku 2004.

Kelly Clarkson
Na svém čtvrtém studiovém albu All I Ever Wanted je Kelly je podepsána jako spoluautorka na šesti skladbách a ke spolupráci přizvala také hvězdný tým producentů a autorů Dr. Luke, Max Martin, Kara DioGuardi,Howard Benson, Ryan Tedder, Katy Perry a Sam Watters. Za svou kariéru prodala Kelly Clarkson 16 milionů alb a obdržela několik hudebních cen, např. 2x Grammy, 2x American Music Award, 2x MTV Award a 11x cenu časopisu Billboard. Prvním singlem z alba je skladba My Life Would Suck Without You.

Mig 21
CD, které dostalo název „MIG 21 & LELEK Orchestra Live“, přináší záznam výjimečného koncertu MI G 21 s třicetičlenným LELEK Orchestra z festivalu Letorosty v Berouně (20. 9. 2008). „MIG 21 & LELEK Orchestra Live“ obsahuje největší migovské hity v netradiční úpravě s naprosto unikátní atmosférou. Ojedinělá je deska ve všech směrech – koncerty v tomto složení byly pouze dva. Jeden open air právě na berounských Letorostech – odkud je záznam – a druhý ve velkém sálu pražské Lucerny (10. 11. 08).
Síly spojili, pilně zkoušeli, aranžím a přípravám na desce věnovali obrovské úsilí dvě formace - chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova MIG 21 a LELEK Orchestra (rozuměj Letušky&Lesníci). Nadšené reakce na obě zmiňovaná vystoupení přicházely nejen od příznivců MIG 21, ale i od hudebních kritiků, přicházely prostě ze všech stran. Takže, kdo neviděl a neslyšel, má možnost na zbrusu novém cédéčku. Jsou na něm hity MIG 21, trochu jinak než je známe, jako třeba Tančím, Malotraktorem, Krásné je žít, Slepic pírka, ale také fragmenty skladeb Smetanovy Mé vlasti, Johanna Strausse, Leoše Janáčka a dalších.

Annie Lennox
Annie Lennox je nejdéle působící úspěšná britská zpěvačka v historii pop music. Za svoji 26letou kariéru, ať už jako členka průkopnických Eurythmics nebo coby sólová umělkyně, prodala tato skotská dívka narozená na Vánoce více než 78 milionů alb po celém světě. Její ohromné úspěchy zahrnují také 34 hitových singlů, čtyři ceny Grammy, 11 cen Brit Awards a 5 cen Ivor Novello. Tato superstar získala také Oscara a dva Zlaté glóby. Na rekapitulačním albu The Annie Lennox Collection najdete i dvě nové skladby Pattern Of My Life (napsaná Tomem Chaplinem z Keane) a Shining Light (původně nahraná kapelou Ash). Album vychází v edicích 1CD , 2CD +DVD a 2LP. O fotografie k albu se postaral hudebník Bryan Adams.

Bob Dylan
Album Boba Dylana Together Through Life je nejen vynikajícím albem po stránce hudební, ale zaujme i svou výtvarnou podobou. Na přední straně obalu je fotografie Bruce Davidsona z roku 1959, na níž se členové brooklynského gangu muchlují na zadním sedadle automobilu. Zadní stránka pak přináší fotografii slavného českého fotografa Josefa Koudelky z poloviny 60. let, zachycující skupinu rumunských romských muzikantů. Dylan tímto výběrem prokázal nejen dobrý vkus, ale také obeznámenost se světem fotografie. Pro Koudelku, jehož fotografii najdeme například na obálce slavného alba Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka, jde samozřejmě o velkou poctu.

 

 

text: Sony Music Entertainment Czech Republic s.r.o. – 18. 04. 2009, 20.40:07

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist