Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

12.European Stars Convention a Body&Mind Festival

Tradiční letní kongres aerobiku IFAA v německém Mnichově, na který se pravidelně pro inspiraci a novinky každoročně vypravujeme, byl letos poprvé rozšířen o řadu lekcí Body&Mind, které se postupně stávají nedílnou součástí programů kongresů i rozvrhů všech fitness center.

Komplex tenisového sportovního centra v Gründwaldu, malém městečku plném zeleně a stromů v těsné blízkosti Mnichova, je pro pořádání podobné akce ideální – kromě mnoha venkovních kurtů je jeho součástí  několik prostorných krytých hal a menších sálků. Ve dvou velkých halách probíhaly po celé 2 dny lekce aerobiku a stepu (samozřejmě podle současného trendu šlo o lekce tanečního charakteru) doplněné 2 lekcemi Tae-bo, které má v Německu stálou skupinu příznivců.

Kromě členů německého IFAA teamu, do kterého už několik let patří B.Füzessy, J.Exposito, S.Piatek a D.Giera, se v rámci lekcí aerobiku a stepu představil jediný zahraniční host Lionel Obringer z Francie, který je novou tváří na evropské scéně. Já jsem jeho lekce viděla poprvé před několika měsíci na kongresu FIF v italské Numaně a stejně jako tam, i tady v Mnichově se mi moc líbily, protože kromě výborné metodiky a prezentace, jsou Lionelovy choreografie velmi nápadité a originální.

Body&Mind festival tvořily lekce i u nás populární –  různé a styly a druhy jógy, pilates zdravotního cvičení apod. – a pak také lekce, se kterými se v našich fitness centrech příliš nesetkáváme – např. Body Art, originální program švýcarského instruktora Roberta Steinbachera, což je kombinace pozic jógy, zejména silových, a zajímavých strečinkových kombinací. Překvapením pro mě byly lekce s tzv.aerostepy, asi 10cm vysokými balančními deskami, které se jako novinka objevily asi před  5lety, ale pak byly nahrazeny jinou, variabilnější, balanční pomůckou, bosu. Nicméně letos balanční lekce zastupovaly opět pouze aerostepy. Jako novinka byla rovněž prezentována lekce Balloonig Ball, cvičení s nafukovacími míčky podobnými over ballům, ale oválného tvaru. Jiný tvar ale neumožnil zásadně jiné využití, takže stavba lekce i zásobník cviků prakticky odpovídal lekcím s over bally.

Další za sálů byl vyhrazen čistě tanečním lekcím, Street dance, MTV moves, Latino, Raggae, House atd., které vedly známé osobnosti, tanečníci a choreografové Tony Stone z USA, José Martinez z Dominikánské republiky a domácí Tom Woll a Christiane Reiter. V dalším z menších prostorů se střídaly lekce indooor cycling, flexibar a také masáží.

Celkově se nám letošní kongres líbil daleko více než předchozí ročníky, právě pro větší pestrost programu a bohatší výběr lekcí. Negativem byl nedýchatelný vzduch ve většině hal, jenže jako organizátoři podobných akcí dobře víme, že pokud je venku teplé počasí a v tenisové hale je vzduchotechnika dimenzovaná pouze na několik hráčů, tento problém nemá řešení, takže je prostě nutné počítat s tím, že se více zpotíme a čerstvého vzduchu se nadýcháme během přestávek venku.

Lenka Velínská, členka školícího teamu FACE a FBGA Brno, antispam.

 

text: Lenka Velínská, Mnichov, 19.-20.7.08, foto: archiv autorky – 02. 08. 2008, 17.13:34

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist