Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

1. Mezinárodní IFAA fitness kongres

1. Mezinárodní Fitness kongres pořádaný IFAA Czech se konal v místě, kde tato organizace se svými kongresy začínala, v Praze - Radlicích, a to ve dnech 10. a 11. října 1998. Oba dva dny probíhal program v obou sálech a byl kromě aerobiku, jak už napovídá název, zaměřen i na fitness. Návštěvníci měli možnost nejen cvičit, ale doplnit i své teoretické znalosti s dr. Fořtem o výživě a pitném režimu. MUDr. Radvanský pak připomněl základy fyziologie. Dimitris Koutras zasvětil účastníky do vyučovací techniky. Z hodin aerobiku pak jmenujme namátkově Fanny hour with three man (Vladimír Valouch, Jakub Strakoš, David Holzer), Step to the future (Jana Havrdová), Funk it up (Jitka Perutková), Aerobic show (Štefan Drgoň), Fanatic aerobic (Honza Lukavský), Step attack (Dimitris Koutras) atd. 

Na otázku, jak je spokojen s touto akcí, nám pan dr. Georgis Patenidis - prezident společnosti IFAA Czech - odpověděl: "Jedná se o sedmý mezinárodní kongres, který pořádáme. Poprvé - po těch čtyřech letech působení v České republice - jsme přistoupili na to, že to bude fitness kongres. Upravili jsme program a podle návštěvnosti - prodali jsme 273 vstupenek - si myslím, že jsme rozhodně měli úspěch. Je ovšem potřeba se zeptat návštěvníků - to je vždy směrodatné." 

A tak jsme se zeptali několika náhodných účastnic. Paní Zdena z Karlových Varů byla velmi spokojena a jak nám prozradila, absolvovala zatím každý kongres IFAA Czech. Miladě z Českých Budějovic se nejvíc líbil funk, ale, jak sama řekla, nepoužije jej v hodinách se svými klientkami, protože je to pro ně dost těžké. Na kongresu se jí líbilo -"jsou to profesionálové a je to vidět". Ivaně z Klatov se tam líbilo, ale postěžovala si na nedostatečné prostory . "Lektoři jsou perfektní, dobře to umí naučit. Prvky jsou ovšem dost obtížné, nedají se použít pro veřejnost" dodává. Lenka z Brna: "Moc se mi tu líbí. Je to můj první kongres". Zlatica přijela až z Trnavy a na kongresy jezdí pravidelně každý rok: "V Průhonicích jsou lepší prostory a ozvučení. Kongresy se obsahově zlepšují, líbila se mi Jana Havrdová, Vašek Krejčík, Dimitrij. Je tu ovšem ´zlá strava´, po které se nedá cvičit."

Co říct závěrem? Prezentéři předvedli skvělé výkony, lidé se bavili a určitě i naučili něco nového. Jen ty prostory - ach jo (to není náš povzdech) - v Průhonicích je to lepší.

 

text: MM, foto: PM – 12. 10. 1998

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist