Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Není plíseň jako plíseň 19. 10. 2007, 23.55:49

Pokud přijde řeč na ušlechtilou plíseň, tak se zřejmě leckomu vybaví penicilín... (celý článek)

Žij zdravě 18. 10. 2007

Jedním z největších socioekonomických problémů v Evropě je obezita. Náklady spojené s její léčbou dosahují až 8 % celkového rozpočtu na zdravotnictví jednotlivých evropských zemí. V České republice trpí nadváhou 35 % dospělé populace, obezitou pak 17 % a tato situace má vzrůstající tendenci! (celý článek)

Správná péče o kontaktní čočky 29. 09. 2007, 11.47:48

Cvičit s brýlemi není nic příjemného ani praktického. Právě proto i skalní příznivci brýlí sahají při sportu raději po kontaktních čočkách. Připomeňme si pár důležitých zásah, které bychom měli dodržovat, abychom si uchovali dobré zdraví a kvalitu čoček. (celý článek)

Mýty a pověry o tucích 28. 09. 2007, 17.13:21

Problematika tuků je často diskutována a v této souvislosti se setkáváme s řadou mýtů a polopravd, které jsou stále ještě hluboko zakořeněny, a to bohužel i mezi odborníky.
(celý článek)

Růžová jízda proti rakovině prsu 06. 09. 2007

Druhá etapa úspěšného projektu „Růžová jízda proti rakovině prsu“ startuje 17. září 2007 v Klatovech. Hlavní náplní projektu je osvěta veřejnosti v oblasti prevence rakoviny prsu a zajištění distribuce poukázek Ženy ženám s příspěvkem 200 korun na vyšetření prsou. (celý článek)

Kardiovaskulární rizika notoricky známá, ale stále podceňovaná 01. 09. 2007

Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, diabetes mellitus, stres, obezita a nedostatek pohybu – to vše ovlivňuje stav našeho kardiovaskulárního systému a jeho nejdůležitější součást - srdce. Vlastními životními návyky můžeme sami výrazně pomoci svému srdci, prodloužit a zkvalitnit svůj život - nebo naopak. Jednotlivé rizikové faktory se nesčítají, ale násobí!
(celý článek)

Zdravé zuby 28. 08. 2007, 11.45:14

Při každém setkání je velmi důležitý první dojem. (celý článek)

Poruchy imunity a vliv výživy 07. 04. 2007

Hlavní funkcí imunitního systému je zneškodnění a eliminace mikroorganizmů a cizorodých látek (antigenů), tedy hlavně obrana proti infekcím. Při poruše funkce imunitního systému může docházet k rozvoji dalších onemocnění, které s poruchami imunity souvisejí. Jedná se zejména o alergická a autoimunitní onemocnění a nádory... (celý článek)

Co možná nevíte o mozku? 25. 02. 2007

Mozek tvoří miliardy nervových buněk, tzv. neuronů, z nichž každý je propojen s 1 000 až 10 000 dalších. Těmto spojením se říká synapse a slouží ke komunikaci mezi mozkovými buňkami. Ke své činnosti potřebuje mozek nepřetržitý přísun energie, protože ačkoli představuje pouhá 2 % tělesné hmotnosti, spotřebovává 20 % energetického příjmu. Pro rozvoj a fungování mozku jsou velice důležité živiny, mj. kyseliny DHA a ALA a vitaminy skupiny B. (celý článek)

Antikoncepce (nejen) pro kojící ženy 07. 01. 2007

Od devadesátých let dochází v české společnosti k renesanci kojení. Po dobu delší než šest měsíců v současné době kojí zhruba třetina matek, tedy čtyřikrát více žen, než tomu bylo v roce 1993. Tato pozitivní zpráva však skrývá také drobné úskalí v podobě nechtěného těhotenství, ke kterému může během delší doby kojení dojít... (celý článek)

Přejít na stranu: první  předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  následující  poslední

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu


Reklama Google:

 

TOPlist